W naszej szkole tańca możecie również znaleźć zajęcia wspomagające lub przygotowujące do nauki różnych stylów tanecznych.
STRETCHING – Zajęcia rozciągające, zwiększające amplitudę ruchu w stawach skierowane są zarówno do osób, które już trenują i chcą rozwinąć swoje zakresy ruchu, jak i też dla osób nie ćwiczących, które potrzebują się rozruszać i zwiększyć możliwości poruszania się w życiu codziennym. Dzięki indywidualnym lekcjom lub zajęciom w zorganizowanych mini grupach mamy możliwość dostosowania poziomu ćwiczeń, a także indywidualizacji ćwiczeń dla każdej z osób w zależności od potrzeb. Na zajęciach skupiamy się na uelastycznieniu całego ciała lub konkretnej grupy mięśni w zależności od potrzeb.
PRZYGOTOWANIE DO TAŃCA – Lekcje skierowane są do osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę z tańcem lub niedawno rozpoczęły praktyczne zajęcia. Podczas takich lekcji pracujemy nad możliwościami ruchowymi ciała, koordynacją ruchową, podstawową techniką przydatną w różnych stylach tanecznych, wzmocnieniem i uelastycznieniem mięśni. Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia na równowagę, podstawowe ćwiczenia techniczne, rozciągające i zwiększające siłę. Na zajęciach możemy się skupić na ogólnym przygotowaniu do różnych technik tanecznych lub też przygotowaniu do nauki konkretnego stylu tanecznego.
WZMACNIANIE – To zajęcia idealne dla osób, które nic nie ćwiczą, dla chcących zwiększyć siłę i wytrzymałość, a także dla młodzieży i dorosłych trenujących amatorsko różne dyscypliny sportu. Podczas zajęć skupiamy się na zwiększeniu możliwości siłowych i wytrzymałościowych całego organizmu, a także dostosowujemy indywidualnie ćwiczenia dla danych partii ciała w zależności od niedoborów i oczekiwań kursantów.
MIX – Możemy również łączyć 3 powyższe rodzaje zajęć w karnecie lub też podczas każdej lekcji.