Nasza zdolna kursantka Alexandra Borysova w choreografii modern jazz Kamili Płóciennik
Muzyka : Khrystyna soloviy – Trymay

MODERN JAZZ

Taniec dla każdego jest czymś innym. Dla niektórych jest sposobem na zgrabną sylwetkę, dla innych możliwością rozwoju, a dla mnie– sztuką. Poprzez taniec współczesny, jazz, modern można wyrazić emocje i interpretować muzykę. Można poczuć się wolnym,wsłuchać się w swoje ciało i po prostu płynąć.

Każdy interpretuje muzykę tak jak czuje i nie ma jednego idealnego sposobu na stworzenie choreografii. Choreografii nie da się wyprodukować. Jednego dnia włączasz piosenkę, słuchasz, zaczynasz tańczyć i dobrze wiesz jak namalować swoim ciałem ruchomy obraz do danej muzyki. Innego – stajesz w miejscu i nie możesz się ruszyć. Wiesz, że to nie ten dzień, nie ta muzyka, nie te słowa. Czujesz, że tych emocji nie potrafisz dziś wyrazić ,bo masz zupełnie inny nastrój.

Pokochałam ten styl tańca, ponieważ nie ogranicza mnie i mojej wyobraźni. Oczywiście występują tu elementy techniczne i często uczy się ich bardzo długo. Nie ma jednak konieczności używania ich na początku w choreografiach.

Wbrew pozorom jest to styl, który możesz zacząć tańczyć bez żadnego przygotowania, jednak wymaga od Ciebie dużo wytrwałości, a spektakularnych efektów pracy nad sobą nie zobaczysz już po 2 miesiącach. Gdy już znikną zakwasy po każdym treningu i zwiększysz zakresy ruchmości w stawach, uelastycznisz się, nauczysz się izolować poszczególne części ciała, wzmocnisz mięśnie oraz popracujesz nad równowagą, wtedy zaczniesz czuć niesamowitą przyjemność z tańca.

Nie ma tu drogi na skróty, ale też i satysfakcja jest dużo większa. Nie ma też znużenia, bo zawsze można nauczyć się więcej. A co najważniejsze – łatwo uporać się z negatywnymi emocjami, które gromadzą się w nas w ciągu dnia.

Polecam modern jazz!

Kamila Płóciennik