Ile lekcji potrzeba by nauczyć się choreografii pierwszego tańca? Jak wcześnie należy zgłosić się do szkoły tańca, żeby spokojnie zdążyć przygotować się do pierwszego tańca?

To dwa najczęściej zadawane pytania przez przyszłe pary młode. I tak naprawdę odpowiedź na te pytania może znacznie się różnić. Dlaczego? Zależy to od wielu czynników. Po pierwsze od tego czy przyszli małżonkowie mieli wcześniej kontakt z tańca i tym samym czy znają podstawowe kroki taneczne. Osoby, które mają nawet niewielkie doświadczenie w tańcu zazwyczaj lepiej radzą sobie na zajęciach. Dodatkowo ważne jest to, jaki poziom trudności ma mieć wymarzona choreografia oraz jak bardzo ma być wyćwiczona. Skupianie się na wielu szczegółach i dopracowanie układu do perfekcji zajmuje wiele czasu i wymaga pracy. Kolejna sprawa związana jest z powtarzaniem nowo nauczonych kroków. Im więcej pary ćwiczą w domu, tym więcej jesteśmy w stanie nauczyć kursantów na zajęciach. Nie bez znaczenia jest również szybkość uczenia się i tempo utworu. Te wszystkie elementy wpływają na ilość lekcji tańca i moment przed ślubem, w którym należy się zgłosić do szkoły tańca. Standardowo na pierwsze spotkanie najlepiej przyjść około pół roku przed ślubem. Choć są pary,które zgłaszają się do nas rok lub półtora roku wcześniej, ponieważ oprócz nauki pierwszego tańca zależy im na nauczeniu się tańca użytkowego, dzięki któremu będą swobodnie tańczyć podczas całej imprezy. Oczywiście są pary, które chcą poznać kilka podstawowych kroków i wykorzystać je podczas spontanicznego tańca, wtedy wystarczy nawet 1 lub 2 spotkania.

Po pierwszych zajęciach instruktor poznaje zamysł pary,ich oczekiwania, a także jest w stanie podpowiedzieć ile mniej więcej lekcji jest potrzebnych. Dla przyszłych par młodych mamy przygotowane pakiety zajęć:

4 lekcje – 360 zł

6 lekcji – 510 zł

10 lekcji – 800 zł