Wiele par nie ma żadnych wątpliwości podczas wyboru utworu do pierwszego tańca. Często jest to piosenka, która przywołuje miłe, pozytywne wspomnienia i wywołuje uśmiech na twarzy. Dla innych to po prostu ulubiony utwór. Jednak zdarza się też tak, że dokonanie wyboru nastręcza trochę trudności i jest czasochłonne. Szczególnie wtedy, gdy przyszli małżonkowie nie mają koncepcji i pomysłu na to co i w jakim stylu chcieliby zatańczyć. Niezależnie od tego czy wybór był błyskawiczny, czy zajął trochę więcej czasu, to zdarza się, ze w danym roku jest kilka piosenek wybieranych najchętniej. W zeszłym roku pary, które zdecydowały się zatańczyć romantyczny i klasyczny układ wykorzystując elementy walca angielskiego lub wiedeńskiego wybierały piosenki Ed’a Sheeran’a „Perfect” i „Thinking out loud”, królowała również Jasmine Thomson z „Willow” oraz utwór z filmu „Uwierz w ducha” pt.” Unchained melody”. Ci, którzy postawili na żywiołową salsę tańczyli przede wszystkim w rytm utworów Enrique Iglesias’a „Bailando” i „Bailamos”, Ricki’ego Martina „La Bomba”, Demi Lovato „Echame La Culpa” oraz Luis’a Fonsi’ego „Despacito”.

Sezon przygotowań w roku 2020 powoli się zaczyna i już widać, że tym razem wiele par młodych decyduje się na polski utwór. Jest to cover wykonawcy disco polo w spokojnej, romantycznej wersji w wykonaniu The Dziemians „A Ty Bądź”.

Musimy Wam jeszcze zdradzić, że jedna z naszych par przygotowała własną piosenkę. Stworzyli ją od początku do końca, zarówno melodię, jaki słowa, specjalnie na potrzeby swojego pierwszego tańca, a my mieliśmy przyjemność ułożyć do tego wyjątkowego utworu choreografię. Już nie możemy się doczekać efektu końcowego :)

Może któryś z powyższych utworów będzie dla Was inspiracją i zdecydujecie się właśnie na jeden z nich? Jeśli przyjdziecie ze swoją propozycją, to także świetnie. Tworzyliśmy już układ do utworu z gatunku drum’n’bass, dlatego zapewniamy Was, że można zatańczyć w każdym stylu i do każdego utworu. Ogranicza nas tylko Wasza wyobraźnia.