Przed nami roztańczony weekend – pokazy i animacje na dwóch weselach oraz udział w festiwalu Open Hair Sieradz. Obiecujemy, że po weekendzie zdamy wam z nich relacje.

PRZYGOTOWANIA DO POKAZÓW

Piękne ręcznie zdobione kostiumy, uśmiechnięci i profesjonalni tancerze oraz wyjątkowe i niepowtarzalne choreografie. To tylko efekt końcowy, który widzą osoby oglądające pokaz taneczny. Niewielu zdaje sobie sprawę ile na co dzień czasu i wysiłku wymagają przygotowania do tych kilkunastu minut występu na scenie.

Każdy nasz pokaz dostosowujemy indywidualnie do oczekiwań i potrzeb klientów. Na początku ustalamy szczegóły i potrzebne nam informacje, a to wszystko by idealnie dopasować się do wizji osoby zamawiającej pokaz. To od wybranego stylu tanecznego, ilości tancerzy, ilości pokazów i ich czasu trwania zależy sposób dalszego działania. Jednak niezmiennie, za każdym razem muzyka, do której będziemy realizować pokaz jest dla nas inspiracją. Niejednokrotnie to dzięki niej powstaje ogólna koncepcja występu. Dodatkowo pomaga nam ona przekazać poprzez ruch emocje oraz charakter danego stylu tanecznego. Muzyka to oczywiście nie wszystko. Na wspólnych treningach ustalamy jak będzie wyglądała choreografia, w jaki sposób dopasować ją do przestrzeni,którą dysponujemy, tak aby przez cały czas widz był zaskakiwany zmianami ustawień, partnerowaniami czy podnoszeniami. Istotne jest również budowanie układów w sposób, który nie znudzi, a wręcz przeciwnie stopniowo budując napięcie powoduje, że oglądający czekają na to, co wydarzy się dalej.

Po wyborze utworów muzycznych i dopasowaniu układów choreograficznych następuje najważniejsza część przygotowań. Podczas treningów powtarzamy wielokrotnie przygotowane pokazy, aż dopracujemy każdy najdrobniejszy szczegół. Podstawą są umiejętności tancerzy, ich techniczne i fizyczne przygotowanie. Każdy profesjonalny tancerz szkoli się w różnych stylach tanecznych, cały czas się rozwija i podtrzymuje swoją formę. Wszystko to po to, aby występ będący zwieńczeniem wspólnej pracy zespołu tancerzy był przygotowany w każdym calu i i zachwycał oglądających.