Treningi do duża dawka endorfin, motywacji i wysiłku. Dla nas to także sposób na odreagowanie, czy pozbycie się negatywnych emocji, a także wyrażanie siebie.

Nie zawsze podczas treningu udaje nam się osiągnąć bez problemu wyznaczone taneczne cele, nie wszystko wychodzi za pierwszym razem i nie zawsze muzyka sprawia, że choreografia powstaje praktycznie sama. Ale mamy na to sposób – jeśli coś nie wychodzi, to nie umartwiamy się nad tym, tylko próbujemy aż do skutku albo wyznaczamy sobie na danym treningu inne zadanie,a do poprzedniego wracamy następnego dnia.

Najważniejsze przy każdym treningu jest nastawienie – obojętnie czy to taniec, fitness, bieganie, czy sporty walki. Do ćwiczeń trzeba podejść pozytywnie, myśląc o tym, że to możliwość samorozwoju i aktywnego spędzania wolnego czasu, w sposób, który się lubi. Należy dostrzegać pozytywne aspekty danej sytuacji, doceniać swoje zaangażowanie i nie poddawać się.

Wszystkich, którzy nie widzą większego sensu w uprawianiu jakiejkolwiek aktywności fizycznej zachęcamy do spróbowania różnego rodzaju aktywności zaczynając zawsze od poziomu podstawowego, żeby poziom trudności nie był kolejnym zniechęcającym czynnikiem, a także nie poddawania się po pierwszych zajęciach.

Dowodem na to są,między innymi, nasi kursanci. Czasem zdarza się, że na pierwsze zajęcia przychodzą negatywnie nastawieni ze względu na zawstydzenie i stres czy sobie poradzą w nowej sytuacji. Natomiast po drugiej lekcji wychodzą już zadowoleni ciesząc się na kolejną lekcję i powtarzając pod windą poznane na kolejnych zajęciach kroki.