Sezon grillowy rozpoczęty, pilot na wyciągnięcie ręki, kanapa w pokoju rozłożona – tak kiedyś wyglądała typowa majówka, ale czas o tym zapomnieć – nie ma nic lepszego i lepiej regenerującego niż aktywny wypoczynek. Nie chodzi o to, żeby ćwiczyć do utraty tchu, ale o to żeby odpocząć od codziennego wysiłku psychicznego. A najlepszym sposobem na psychiczne odprężenie,”naładowanie baterii” i regenerację jest właśnie łagodna lub umiarkowana aktywność fizyczna.

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości i dostępnych do ćwiczeń miejsc – darmowych lub za niewielką opłatą. Spacer, jogging, ścieżki zdrowia, stretching, czy siłownie na świeżym powietrzu albo parki trampolin, parki linowe, kajaki, czy rowerki wodne dostępne obecnie w większości miast.

Podczas majówki nie rezygnujemy oczywiście także i z tańca. Jeśli mieliście już wcześniej styczność z tańcem, byliście na jakimś kursie tańca, czy nawet na kilku lekcjach, to może czas uaktywnić również swoją rodzinę i przyjaciół? Wspólna nauka tańca, wymiana tanecznych doświadczeń, czy taneczne zabawy, to idealna propozycja na urozmaicenie spotkań i aktywnie spędzony czas z rodziną, czy ze znajomymi podczas majówki na świeżym powietrzu. Oprócz miłej atmosfery zyskujemy również tak potrzebne po zimie endorfiny – hormony szczęścia, wynikające z uprawiania aktywności fizycznej, a także dotleniamy nasz organizm.

A jakie są Wasze plany na aktywną majówkę? :)