Odżywianie ma bardzo duży wpływ na samopoczucie, funkcjonowanie organizmu i naszą energię do życia. Nie chodzi nawet o przestrzeganie zbilansowanej diety – co oczywiście również polecamy, a o sam sposób oraz częstotliwość spożywania posiłków oraz ich rodzaj.

W dzisiejszych czasach ciężko jest nam jeść codziennie o tych samych godzinach. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrealizować, to spróbuj spożywać posiłek co trzy, maksymalnie cztery godziny. W przypadku kiedy nie spożywasz śniadania lub nie jesz przez cały dzień, Twój organizm odkłada zapasy energetyczne, bo nigdy nie wie kiedy otrzyma kolejną porcję. Dlatego specjaliści nie doradzają tak zwanych „głodówek”. Można szybko „zrzucić” parę kilo, ale jak tylko wrócimy do swojej tradycyjnej diety kilogramy zazwyczaj tak samo szybko do nas wracają.

Bardzo ważne w naszej diecie są także nieprzetworzone warzywa i owoce. Mogą one stanowić odrębny posiłek, np. surowe marchewki na podwieczorek albo jako dodatek do obiadu, np. carppacio z buraków. Niby proste, ale z doświadczenia wiemy, że z realizacją bywa różnie.

Dlatego najprostszy sposób, to stopniowe wdrażanie warzyw i owoców do jadłospisu, a wykluczanie niezdrowych przekąsek typu; batony, czy słodkie bułki. Po około dwóch tygodniach po całkowitym wyeliminowaniu kupnych słodyczy z pewnością poczujecie słodycz jaką daje także marchew czy banan.
Zamień również napoje gazowane oraz soki ze sklepu na wodę i zacznij ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 15-20 minut. Małymi krokami na pewno osiągniecie sukces! Trzymamy kciuki!

I nie zapomnijcie o tańcu, który pomoże Wam spalić trochę kalorii i przyniesie satysfakcję. Zapraszamy!